Bursa Generala a Locurilor de Munca, organizata de ANOFM

marţi, 2 mai 2023 Economie

Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM) organizeaza pe 12 mai, la nivel national, Bursa Generala a Locurilor de Munca, informeaza institutia.

Evenimentul se va desfasura la nivelul tuturor celor 41 de agentii judetene si cea a municipiului Bucuresti si se adreseaza tuturor persoanelor aflate in cautarea unui loc de munca sau celor care doresc sa se reorienteze profesional spre ocupatii cu posibilitati de mentinere a raportului de munca pe termen mediu si lung.

Conform sursei citate, „Obiectivul principal al acestui eveniment il constituie cresterea gradului de ocupare, prin corelarea cererii cu oferta de locuri de munca, existand posibilitatea interactiunii directe dintre angajator si solicitantul locului de munca".

Astfel, angajatorii care dispun de locuri de munca vacante si sunt interesati sa participe la Bursa Generala a Locurilor de Munca pot depune situatia privind locurile de munca vacante ce pot fi oferite in cadrul bursei la agentiile pentru ocuparea fortei de munca sau le pot transmite pe adresele de e-mail ale institutiilor din subordinea ANOFM.

Locurile de desfasurare a evenimentului, programul, numarul estimativ al locurilor de munca oferite de agentii economici precum si alte detalii vor fi publicate in timp util pe site-ul ANOFM si pe site-urile agentiilor judetene pentru ocuparea fortei de munca. Participarea la acest eveniment este gratuita.

Adriana Vaduva